Avaleht

jaan 29, 2014

Hiiumaa kalanduspiirkond Grüne Wochel


Äsja lõppenud Grüne Woche messil Berliinis esindasid neljal viimasel messipäeval Hiiumaa kalanduspiirkonda Kaja Hiis ja Tarmo Rajang.

Järgnevalt Kaja meenutused ja muljed: "Olime väljas kalanduspiirkondi laiemalt tutvustava infoga.  Jagamiseks olid kaasas Hiiumaad kui külastuspaika tutvustavad trükised, Hiiumaa kalanduse ja kalastamisega seonduv põhjalik infomaterjal.

Tarmo võrgu parandamine äratas nii sakslaste kui ka Berliinis viibivate eestlaste huvi. Mitmed panid käe võrgule külge. Ja muidugi läänemaalaste ruup kutsus kätt ehedast puidust üle libistama. Palju tunti huvi ruuba viimistlusel kasutatava tõrva vastu. Tõrvaõli potsik oleks asja ägedamaks teinud.

Kaubaks läksid pakendatud kuivatatud lestaribad. Kuivatatud lesta ümber tekkis mitmeid küsimusi. Tegu pole berliinlasele harjumuspärase tootega. Näod läksid muigele ja juttu jätkus. Kas on õhu käes kuivatatud? Kui kaua säilib? Kuidas süüa? ja sealt juba tulid küsimused Eesti ja Hiiumaa kohta lähemalt. Vahetu suhtlemine messi külastajatega oli ilmselt parim osa sellest messist. Tundmatu muutub läbi muheda jutu tuttavaks.

Oluline oli muidugi olla osa suurest tervikust. Eesti väljapanek oli mitmekihiline ja iga üksik osa toetas tervikut.  Pillimeeste esinemised peatasid inimeste voolu, puhkamise saar (toolid) andis võimaluse rahulikumalt ekspositsioonile pilku heita, et siis juba lettidele läheneda (töötas).

 

Kumuna berliinlaste hulgas liikuv Olde Hansa karuliha pakkumine meelitas kogu Eesti alale palju külastajaid, uudistajaid. Pea kõigilt eesti laudadelt oli võimalik saada kilu ja metslooma liha suupisteid,  mis ei saanud sellise kordusena kuidagi märkamata jääda."

veel Kaja tehtud pilte Grüne Woche messist saab vaadata siit